WEB TASARIM / YAZILIM

`` Web Tasarımda Kurumsal Çözümler ``

STATİK WEB SİTESİ

İçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındırmayan web sitelerine “statik web sitesi” denir. Kod yapısı olarak HTML ya da XHTML ve bunun yanında CSS ve Flash barındırabilen yapılardır.Küçük ve orta ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir.

DİNAMİK WEB SİTESİ

İçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındıran web sitelerine “dinamik web sitesi” denir. Kod yapısında bu programlama dillerinin haricinde XHTML, CSS ve Flash barındırabilen yapılardır. Orta ve büyük ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir. Sık sık içerik güncellemesi yapmak durumunda olan firmalar için idealdir.

Dinamik Web Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Dinamik yapıdaki web siteleri sık sık güncelleme yapmak zorunda olan firmalar için en iyi çözümdür. Firma bünyesinde eli mouse tutan biri tarafından web sitesi kolaylıkla yönetilebilir, bu da güncellemeler için bir web tasarım firmasına bağımlı olmamak anlamına gelir ki bu da ekonomik açıdan firmanın çıkarlarınadır.

MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ

Mobil uyumlu web sitesi, sitenin içeriğinin ve tasarımının, mobil cihazlara uyumlu bir şekilde hazırlanması ve tasarlanması demektir. Mobil Uyumlu Web siteleri, kullanıcıların kullandığı cihazın ekran boyutu ve çözünürlüğüne göre adapte olur. Böylece web siteniz artık internet bağlantısının olduğu tüm mobil cihazlarla uyumlu hale gelir.

E-TİCARET SİTESİ

Firmanın internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşur.Elektronik ortamda saniyeler içinde veriler aktarıldığından zamandan tasarruf gerçekleşir.Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunulmaktadır.Sanal mağazanız , maddi yükünüzü azaltılabilir.Stok, maliyet bilgileri elektronik ortamda olduğu için tedarikçi firma stok yapmak durumunda kalmaz. Stokta ne kadar ürünü olduğunu ve bu ürünlerden kaç tane sattığını bilir.Tedarikçinin büyük bir ofise ihtiyaç duymadan internet üzerinden sanal alışveriş merkezini oluşturmasına olanak sağlar.İnternet gibi global bir ortamda kolay kolay dalgalanma olmayacağı için enflasyon nedeniyle zarar oluşmaz.

SANAL TUR

Sanal tur nedir ? sorusuna vereceğimiz en doğru cevap açık ve kapalı mekânlarınızın en etkin ve verimli tanıtım yolu olduğudur. Ziyareteçileriniz oturdudukları yerden bilgisayar, tablet yada akıllı telefon ile panoramik tur çekimi yapılmış mekanlarınızı oda oda gezerek görebilir. Ziyaretçilerinize gezilen alandaymış hissi vererek 360 derece gezinti yapmalarını sağlar.

Sanal Tur ‘un Faydaları Nelerdir?
Ziyaretçilere oradaymış hissi vererek mekanlarınızı gezmelerini sağlayan 360 derece sanal tur çekimleri ile potansiyel müşterilerinizin haberdar olmadıkları yada ön yargılı oldukları mekanlarınızı ekranları başında gezerek karar vermelerine yardım edebilirsiniz.

MARKA TESCİL

Marka bir işletmenin tüm varlığını temsil eden bir işarettir. Bu kadar önemli bir işaret, özenle korunmalı, yasal olarak tescil edilmeli ve bunu kanıtlayacak belgeye sahip olmalıdır. Kişilerin isimleri, sloganlar,  şekiller, sayılar ve her türlü işaret marka tesciline konu olabilir. Tescilli markanın tescilsiz markaya oranla büyük avantajları vardır. Başvuru aşamasında, TPE tarafından incelenen, uygun görüldüğü taktirde yayınlanan ve üçüncü kişilerin görüşlerine ve itirazlarına açılan bir marka, hem resmi kurumların hem toplumun denetiminden geçmiş olmasının verdiği güvenle daha sağlam temellere sahip olur.

SEO ADWORDS

SEO,  Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir.Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Adwords Nedir?
Adwords Google firması tarafından sunulan bir reklam hizmetidir. Adsense ve Adwords adı altında iki ayağı olan bu reklam sisteminde Adsense reklam Yayıncıları için Adwords ise reklamını Yayınlatmak İsteyenler için hizmet vermektedir.

SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Nedir? Sorusuna Daha açıklayıcı bir cevap vericek olursak;

Sosyal Medya; en genel anlatımla yeni nesil web teknolojilerinin getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği digital platformdur.Bir çok insanın mobil ve online olduğu digital çağ da paylaşım ve iletişim sınırı olmadan özgür ve özgün tartışma zemini yaratan Sosyal Medya, kişi ve birey iletişiminin yanında marka ve kurum konumlandırması açısında da son derece önemlidir. Sosyal Medya’da bilgi paylaşımı hiçbir maliyet gerektirmeden gerçekleşir ve anında çok geniş kitlelere ulaşır.

``Farkı Bizimle Yaşayın``
Menü